Dwie umywalki, czy jedna duża?

Czasem przy budowie domu czy remontu dotychczasowej łazienki zastanawiamy się nad ilością umywalek w tym pomieszczeniu – czy jedna większa wystarczy czy może kiedy mamy warunki, warto umiejscowić tam dwie umywalki? Które rozwiązanie okazuje się lepszym wyjściem?

JEDNA ŁAZIENKA LUB LICZNA RODZINA

Jeżeli posiadamy w domu jedną łazienkę lub liczną rodzinę, albo oba te czynniki jednocześnie to warto zastanowić się nad umiejscowieniem w łazience dwóch umywalek – jeśli oczywiście wielkość pomieszczenia na to pozwala.

Różnego rodzaju przygotowania, szczególnie te poranne pozwala nam na dzielenie się łazienką z domownikami. Jej zalety dostrzegamy przede wszystkim rano, kiedy każdy domownik szykuje się do szkoły bądź pracy. Często posiadając w domu dwie umywalki zapominamy o sporach i wyścigu do łazienki.

JAK JE ZAMONTOWAĆ?

Kiedy decydujemy się na zamontowanie dwóch umywalek w dużej łazience zazwyczaj umiejscawia je obok siebie. Wykorzystywany jest wtedy długi blat lub dwa mniejsze znajdujące się blisko siebie. Warto również wykorzystać jedno, ale długie lustro nad obiema umywalkami.

Dwie umywalki z pewnością świetnie spiszą się w łazience. Jeśli jednak pomieszczenie jest zbyt małe lepiej zrezygnować z tego pomysłu, aby niepotrzebnie go nie zagradzać. Również jeśli mieszkamy sami lub jedynie z partnerem zastanówmy się nad tym pomysłem, gdyż jedna z umywalek może pozostać nieużywana.