Kabina prysznicowa bez brodzika – nowoczesny trend

kabina prysznicowa bez brodzika wady i zalety

Szukasz sposobu, jak uczynić swoją łazienkę bardziej przestronną i jednocześnie nowoczesną i elegancką? Zobacz, jak kabina prysznicowa bez brodzika zmieni jej wygląd i sprawi, że korzystanie z prysznica stanie się łatwiejsze, wygodniejsze i jeszcze bardziej przyjemne.

Kabina prysznicowa bez brodzika – jak to możliwe?

W nowoczesnych kabinach, w których nie stosuje się brodzika, wykorzystywany jest system odpływów podłogowych – liniowych, punktowych lub łukowych. Odpływ znajduje się w stropie, dlatego w tej kwestii należy pamiętać o jak najszczelniejszej izolacji, szczególnie w mieszkaniach w bloku, mając na uwadze to, by nie zalać sąsiadów.

Co ze ścianami kabiny?

Ściany kabiny prysznicowej bez brodzika najczęściej są wykonywane ze szkła. Jest to dodatkową zaletą, ponieważ szkoło optycznie powiększa pomieszczenie, ponadto łatwo się czyści, a także nadaje szyku i elegancji. W umiejscawianiu kabin bez brodzika często wykorzystuje się wnęki czy kąty łazienek. Wówczas stawia się tylko jedną ścianę – ten typ kabin prysznicowych bez brodzika określany jest jako walk-in.

Zalety kabin bez brodzików

Kabiny prysznicowe bez brodzika stają się coraz bardziej popularne. Ma na to wpływ nie tylko aktualna moda, ale również szereg zalet, jakie niesie ze sobą to rozwiązanie.

Zaoszczędź sporo miejsca

Kabiny bez brodzików szczególnie poprawiają wygodę i komfort korzystania z łazienki w przypadku pomieszczeń o małej kubaturze. Odpływ schowany w podłodze oraz brak masywnego brodzika i elementów, przy użyciu których jest on mocowany, sprawiają, że łazienka powiększa się nie tylko optycznie, ale i fizycznie.

Zaaranżuj łazienkę, jak chcesz

Kabina prysznicowa bez brodzika daje dużo większe możliwości aranżacyjne. Wszelkie ozdoby czy wykończenia stają się dzięki niej lepiej uwidocznione. Szkło i stal sprawiają, ze wizualnie Twoja łazienka stanie się lekka, a także bardziej zbliżona do natury.

Zapewnij sobie wygodę

Wejście do kabiny bez brodzika w przeciwieństwie do klasycznej nie wiąże się z żadnymi utrudnieniami. Jest zatem rozwiązaniem idealnym, jeśli jednym z domowników jest osoba niepełnosprawna.

Wady kabin bez brodzików

Cena

Mimo braku konieczności zakupu brodzika, koszty montażu kabiny bez brodzika mogą być nawet wyższe. Dzieje się tak z powodu utrudnionego procesu instalacji, która wymaga fachowego podejścia i skorzystania z usług firm budowlano-remontowych.

Trudny montaż

Kabinę bez brodzika najlepiej jest zaplanować jeszcze w trakcie projektowania wnętrza. Jeśli w Twojej łazience znajduje się normalna kabina, a na podłodze są płytki, wówczas montaż wymaga kucia i generalnego remontu całej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *