Natryskowe zestawy podtynkowe – co trzeba i nich wiedzieć?

natryskowe zestawy podtynkowe

Minimalizm to trend aranżacyjny, który nie traci na popularności. Styl ten z powodzeniem można stosować w każdym pomieszczeniu. Nie dziwi więc, że osoby remontujące łazienkę również starają się zachować jej minimalistyczny charakter. W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzą się podtynkowe systemy natryskowe, których oryginalna forma podkreśla charakter łazienki.

Zalety natryskowych zestawów podtynkowych

Tego typu zestawy natryskowe zapewniają wyjątkowy design zachowując przy tym oszczędną formę i subtelną estetykę. Już podczas montażu wszelkie podłączenia i elementy sanitarne zostają ukryte, a widoczny pozostaje jedynie uchwyt baterii oraz ozdobna rozeta. Ten sposób montażu zapewnia również ochronę elementów instalacyjnych, dzięki czemu nie są one narażone na uszkodzenia mechaniczne czy długotrwałe działanie wilgoci.

Kolejna ważną zaletą jest także znaczna oszczędność miejsca, co doskonale się sprawdza w niewielkich pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. Zazwyczaj tego typu armaturę podłącza się do talerza lub głowicy natryskowej. Bardzo ważny jest również dobór elementów zestawu natryskowego. Samodzielne kompletowanie elementów pozwala na dużą swobodę aranżacyjną. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie głowicy do własnych upodobań oraz preferencji.

Montaż natryskowych zestawów podtynkowych

Montaż podtynkowego zestawu należy rozpocząć przed położeniem glazury. Optymalna wysokość umiejscowienia armatury natryskowej wynosi ok 120 cm. Korpus baterii umieszczony powinien zostać w wykutej wcześniej wnęce. Następnie należy zamocować przewód instalacyjny z natryskiem. Elementy natynkowe takie jak – uchwyt baterii i zewnętrzna osłona zostają umiejscowione dopiero po zakończeniu prac wykończeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *