Toaleta myjąca – czym różni się od bidetu?

toaleta myjąca zalety funkcjonalność

Toaleta myjąca ma w nadchodzących latach odesłać do lamusa tradycyjny bidet. Czym to uniwersalne rozwiązanie różni się od popularnego bidetu? Sprawdź i poznaj jego zalety.

Toaleta myjąca – co to jest?

Toaleta myjąca to klasyczne dwa w jednym. Łączy funkcje zwykłej muszli klozetowej oraz bidetu. Od tradycyjnego bidetu odróżnia ją to, że jest dużo bardziej funkcjonalna. W zależności od technologicznego zaawansowania modelu, niektóre toalety myjące pozwalają na:

  • regulowanie ciśnienia wody,
  • zmianę temperatury,
  • zmianę trybu strumienia,
  • suszenie,
  • sterowanie za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej,
  • minimalny kontakt ciała z muszą.

Jakie korzyści płyną z korzystania z toalet myjących?

Toalety myjące górują nad bidetami nie tylko swoją funkcjonalnością. Korzystanie z nich wiąże się z dużym komfortem. W czym toalety myjące są lepsze od bidetów?

  • Dzięki nim zaoszczędzisz sporo miejsca. Ich kompleksowa funkcjonalność jest zamknięta w jednej muszli. Korzystając z tego rozwiązania unikniesz zatem konieczności szukania w łazience osobnego miejsca na bidet.
  • Z powyższego wynika kolejna korzyść – wygoda. Przesiadka z klozetu na bidet może być problematyczna. W przypadku toalety myjącej, kłopot ten nie występuje.
  • Możliwość regulacji strumienia pozwala dokładnie umyć zabrudzone okolice ciała.
  • Obsługa funkcji toalet myjących jest łatwa i intuicyjna.

Wady toalet myjących

Wśród wad nie sposób doszukać się czegoś więcej niż kosztów. Ceny desek myjących, które montuje się na muszle klozetowe zaczynają się od 2 tysięcy złotych. Jednakże warto zwrócić uwagę na to, że montaż bidetu, który wymaga stelażu (konieczność kucia w ścianie) i podciągnięcia dodatkowych rur, nierzadko przekracza tę kwotę.

Dlaczego warto zainwestować w toaletę myjącą?

Oszczędność wody

Toaleta myjąca zużywa w ciągu bardzo krótkiego cyklu mycia znacznie mniej wody niż nalewa się do miski bidetu. Zużycie wody przez prysznic również jest nieporównywalnie większe.

Higiena i zdrowie

Toaleta myjąca to przede wszystkim inwestycja w zdrowie i higienę. W bidecie obmywamy się w stojącej wodzie, która jest środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii. W toalecie myjącej woda obmywająca ciało, od razu spływa do ścieków.

Kolejnym argumentem, jaki przemawia przeciwko zwykłemu bidetowi jest to, że zwykle obmywamy się w nim ciepłą wodą i zajmuje nam to około minuty. Niestety nie jest to dla nas korzystne, bowiem wysoka temperatura sprzyja rozwojowi hemoroidów. Proces mycia w toalecie myjącej trwa trzykrotnie krócej, a możliwość regulacji temperatury pozwala ustawić wartość bezpieczną dla zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *