Wanna do kąpieli solankowych, czyli nowoczesne SPA w Twoim domu!

kapiele lecznicze

Nowoczesne wanny pozwalają zaznać nieco luksusu we wlanym domu. Dostępne są nie tylko modele z hydromasażem, ale również balneologiczne do kąpieli solankowych. Są to urządzenia medyczne, które umożliwiają zdrowotne zabiegi, ale również pozwalają zaznać chwili relaksu oraz działają bardzo oczyszczająco na skórę. Dla kogo są wanny do kąpieli solankowych, siarkowodorowych oraz kwasowęglowych?

Wanna terapeutyczna – zastosowanie

Profesjonalne wanny, które umożliwiają kąpiele balneologiczne, przeznaczone są dla osób, które zmagają się z dolegliwościami bólowymi i niewłaściwym ukrwieniem tkanek. Używane są zazwyczaj w ośrodkach SPA jako źródło regeneracji, a także w pracowniach rehabilitacyjnych. Kąpiel solankowa czy borowinowa to bardzo przyjemna terapia stosowana w różnych uzdrowiskach jako forma dostarczenia cennych minerałów, wzmacniających kości i stawy. Woda o odpowiednim stężeniu wartościowej soli działa uspokajająco i wyciszająco na organizm, a dodatkowo niweluje infekcje dróg oddechowych, normalizuje ciśnienie krwi, poprawia sprawość serca i wzmacnia odporność. Warto zastanowić się nad wanną balneologiczną, jeżeli w domu przebywają osoby z przewlekłymi chorobami zatok, zwyrodnieniowymi chorobami reumatycznymi, a także dla domowników wymagających rehabilitacji po ciężkich schorzeniach. Krótkich kąpieli oczyszczających mogą zażywać również dzieci. Polecane są również dla osób zmagających się z otyłością, bezpłodnością, łuszczycą skóry, alergią lub astmą.

kąpiele solankowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wanny balneologicznej?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że takie wanny nie należą do tanich, jednak stanowią gwarancję lepszego samopoczucia. Najważniejsze przy wyborze jest tworzywo wykonania, które powinno być odporne na uszkodzenia, najlepiej z dodatkiem włókna szklanego. Aby wanna miała długoletnią użytkowość powinna posiadać również ochronę przed działaniem chemicznych substancji, tak by powłoka w niecce była trwała. Ciekawym udogodnieniem jest system napełniania oraz termometr elektryczny, który pozwoli kontrolować temperaturę wody. Przed zakupem wanny do kąpieli solankowych należy jednak odpowiednio przygotować łazienkę, dostosowując zawory, przełącza prądu i odpływy zgodnie z zaleceniami danego producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *