Wanna wolnostojąco – czy aby na pewno jest to tylko luksusowe rozwiązanie?

wanna wolnostojaca

Wybierając aranżacji łazienki musimy zdecydować o każdym jej szczególe. Wszystkie elementy wyposażenia zależą nie tylko od naszego upodobania, ale również od wielkości pomieszczenia. Mimo, że na popularności zyskuje prysznic, ze względu na to, że zajmuje niewiele miejsca, a przy tym jest praktyczny w użyciu, to jednak wanny wciąż moją swoich zwolenników. Do wyboru mamy wanny klasyczne, zabudowane lub wolnostojące. Czy warto jednak zdecydować się na mniej tradycyjną wersję?

Wielkość i funkcjonalność wanny wolnostojącej

Przede wszystkim wanna bez zabudowania wymaga większej powierzchni w łazience, ponieważ nie musi stać ściśle pod ścianą czy w rogu i zazwyczaj jest bardziej wyeksponowana. Wanny wolnostojące są bardziej eleganckie i automatycznie podnoszą standard łazienki. Są subtelne i przykuwają uwagę, a w dodatku umożliwiają większą dowolność w aranżacji wnętrz, dzięki swojej mobilności.  Dbając o estetykę łazienki i przemyślaną spójność kolorystyczną oraz wizualną, wanna wolnostojąca staje się bez wątpienia idealnym rozwiązaniem. Dostępnych jest wiele kształtów, rozmiarów, użytych materiałów wykończeniowych oraz tak istotnych detali. Pamiętajmy jednak, że wbrew pozorom takie modele są cięższe od tradycyjnych, dlatego tak ważny jest wcześniejszy wybór podłogi o odpowiednim poziomie twardości.

Ile kosztuje wanna wolnostojąca?

Wanny wolnostojące mają inny system armatury i najczęściej zasilane są poprzez baterię. Jest kilka rozwiązań konstrukcji dopływu wody. Często poprowadzone są po prostu z tyłu wanny dwie rurki z podłogi. Jest to sposób nie tylko estetyczny, ale również tani, ponieważ już w granicach 2000-3000zł zyskujemy baterie zasilające. Każdy producent wypuszcza swoje modele wraz z bateriami w komplecie, a chcąc zakupić same baterie często nie mamy zbyt dużego wyboru. Wanna wolnostojąca natomiast dostępna jest w sklepach w bardzo zróżnicowanych cenach – zazwyczaj 4 000 -12 000zł. Warto jednak dobrze poszukać i porównać kilka ofert, ponieważ możliwe są do nabycia modele nawet za 2000 – 2500zł w promocyjnych cenach. Podsumowując wanna bez zabudowania nie jest tylko rozwiązaniem luksusowym, ponieważ obecnie coraz więcej firm zaczyna konkurować ze sobą, dzięki czemu na rynku pojawia się bardziej zróżnicowana oferta. Cały komplet (wanna + bateria) może kosztować nawet 4000zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *